Yol Reklam Tabelaları

Yol Tabelaları genelde yol kenarlarında kullanılan ışıksı tabelalardır. Işıklı aydınlatma kullanılaz fakat daha rahat gözükmesi açısından özellikle parlak, gün ışığını yansıtan viniller kullanılır. Şimdi bir de bu tip tabelaların nasıl işlendiğine bakalım.

Tabelanın ayakları için genelde basit profiller kullanılır. Tabelanın boyularıyla doğru orantılı olacak şekilde ayak profilleri seçilir ve rüzgar gibi sert hava koşullarında tabelanın yıkılmaması için ekstra destek sağlanır. Tabelanın kullanılacağı alanı çevreleyen bina, orman gibi rüzgarı engelleyici faktörler yok ise rüzgarın gücü hesaba katılmalıdır. Açık alanlarda rüzgarın gücü hesaplandıktan sonra gerekli ise tabela zeminde beton sayesinde tutturulmalıdır. Bu hassasiyet gösterilmediği takdirde sürücüler için kazaya sepeb olabilecek durumlar çıkabilir bu yüzden bu işlemler dikkatlice yapılmalıdır. Hava şartlarından dolayı paslanma olmaması için tabelaların ayaklarına antipas uygulanmalıdır.

https://homework-writer.com/Refklektif Folyo’nun yapımında küçük cam parçaları kullanıldığı için folyoyu işlerken çok dikkatli olmalısınız. Eğer işlem sırasında folyoda yırtılma meydana gelirse yırtılan bölüm ışığı daha keskin yansıtacak ve ortaya kötü bir görüntü çıkacaktır. Sarıyer Reklam olarak bu tip levhalarda transfer bantı kullanmanızı tavsiye ederiz.Yazının başında bahsettiğimiz gibi tabelalara aydınlatma yapılmayacağından levhalar için refklektif folyo kullanılmalıdır. Gece yollarda gördüğümüz şehir tabelalar, yönlendirme tabelaları bu tip reflektif folyodan yapılmaktadır. Araba ışıkları bu folyoya yansıdığında sürücü tabelayı rahat bir şekilde görür. Folyolar ihtiyaç olunan yere göre (Işıklı, Işıksız, Araç Üstünde, Gemi veya Uçak Üzerinde) üretilir. Siz ihtiyacınıza bakmadan en ucuz malzemeyi kullanmak isterseniz alacağınız sonuç sizi tatmin etmeyecektir.

Ayakların üzerine yerleştireceğiniz panoyu yerden 1 ile 1,5 m. yüksekte yapmanızı tavsiye ederiz. Yol kenlarların bulunan reklam pano ve tabelalarda %70’e kadar reflektif folyo kullanılır.

Bahçe peyzajlarında güneş enerjili aydınlatma sistemleri kullanılır. Aynı teknolojinin geliştirilmiş ve küçültülmüş şekli yol tabelalarında da kullanılabilir. Fakat kurumların bu yönde kazandıkları elektrik geliri ortadan kalkacağından bu tip bir sistemin kullanılması pek de olası değildir.