Işıklı tabela sistemleri adı altında birkaç çeşit ışıklandırma ile yapılmış tabela sistemi vardır.

NEZİH | Işıklı Tabela

NEZİH | Işıklı Tabela

Aydınlatma ürünler Işıklı tabela sistemlerinde çok fazladır. Zemin malzemesi olarak da kullanılan malzeme türleri de çok çeşitlidir.

20 yıl öncesine kadar ışıklı sistemler demir karkasa sabitlenmiş pleksi plakaların içinden aydınlatma verilmesiyle sağlanıyordu.

Demir karkas, demir profillerden oluşur ve çeşitli ölçüleri (10mm x 10mm, 20mm x 20mm, 30mm x 30mm, 40mm gibi) vardır. Uzunluklar 6 metre olan bu profillerin kalınlıkları da çeşitlidir. Gelin şimdi de ışıklı sistemlerin çeşitlerine bakalım.

İç mekanlarda ve ofislerin içleri ve dışlarında yönlendirme levhaları kullanılır

1- Ofis İçi Yönlendirme Levhaları: Ofislerin kapılarının yanlarında bulunan levhalardır. Ofis’i kullanan kişi’yi veya ne amaçla kullanıldığını belirtir.

Yönlendirme Levhaları Fiyat

2- Ofis Dışı Yönlendirme Levhaları: Müşterilerin ofisinizi bulabilmesi için konulan levhalardır.

Bu çeşit tabelaların müşterinin istekleri doğrultusunda pek çok farklı örneğini görebiliriz.

Fuarlarda, seminerlerde, toplantılarda veya sokak standı olarak kullanılabilir. Portatif olduğu için kolaylıkla kurulup kolaylıkla sökülebilir. Örümcek Standın çok satmasının nedenlerinden biri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz reklamı yapabilecek kolaylıkta olmasıdır. Bu yüzden kurumsal firmalar tarafından da birçok toplantıda tercih edilir.

Öncelikle reklam uyglanacak cephenin yüzeyi deterjan yardımıyla temizlenmelidir. Bu temizliği yapmanın amacı havadan gelen toz parçalarını, egzoz dumanlarının bıraktığı lekelerinin cepheden çıkarılmasını sağlamaktır

Temizlik işlemini bitirdikten sonra montajdan hemen önce uçuculuk özelliğine sahip camları ispirto ile temizlemeli ve Delikli Folyo’yu yapıştırmalısınız. Uygulamayı bu şekilde yapmak One Way Vision malzememizin en dayanıklı şekilde kullanılmasını sağlar.

Reklam Kaplama işlemine binanın en üst kısmından başlanır. İşlem uygulanacak cephenin bir yüzü cam diğer yüzü ise farklı bir malzemeden (Alüminyum, Kompozit Panel v.s. gibi) yapılmış olabilir. İki farklı yüzey olması durumunda cam yüzeylere Delikli Folyo, diger kör yüzeylere de folyo baskı yapılması gerekmektedir.

Bu konu zinciri oluşturan halkalardan bir tanesi, aslında önemsiz gibi görünür ama önemi büyüktür. Araç Giydirme işlemi yapılmadan en az 8 saat önce yıkanıp kapalı bir ortamda kurumaya bırakılmalıdır.
Araç yıkamasını yaparken eğer aracınız komple reklam kaplanacaksa yani tavanda da görsel bulunacaksa oto yıkamacınıza aracınızın tavanını da yıkatmayı unutmayınız, otomobillerde bu zaten yapılmakta ama minibüs ve daha yüksek araçlarda yapılmamaktadır.
Peki aracı neden en az 8 saat önce yıkamanız gerekli araçların cam kenarlarında, çıtaların da, kapı kollarının içinde, ray aralarında yıkamadan sonra su birikmekte ve bu suyun kuruması gereklidir. Bu sürede en az sekiz saattir.
Sarıyer Reklam  olarak bu süreye riayet etmeyen araçları bir gün sonrasında montaja alıyoruz yok eğer müşteri uyarılarımıza rağmen aracını geç yıkatırdıysa ve montajı da hemen istiyorsa, Araç Giydirme (Araç Üstü Reklam Giydirme) işlemini yapıyor ama garanti vermiyoruz. Suyun denk geldiği yüzeylere folyo yapışmayacak ve yapıştığını zannettiğimiz alanlardan bir kaç gün içinde folyo kalkacak ve tozlanıp yapışkanlığını kaybedecek sonrasında da araç komple baştan basılacaktır. Sarıyer Reklam olarak 19 yıllın tecrübemize dayanarak bu bilgileri veriyor ve dikkat etmenizi önemle rica ediyoruz.