Duvar Reklam Panoları

Duvar Reklam Panoları genelde binaların penceresiz alanlarında kullanılır. Üretimine gelecek olursak reklamın uygulanacağı yerin resmi çekilir ve müşterinin beğenisine sunulur. Reklamın uyglanacağı alana uygun demir profiller kesilerek bu profiller sabitlenir ve antipas ile boyanır. Profillere kalınlığı 8mm. olan su kontraları çakılır. Üzerlerine ortalama 30mm vida çakılarak vinil germe işlemine geçilir.
Uygun bir vinç bulunarak görselin üst kısmından Vinil Germe işlemine başlanır. Üst-orta kısım gerdirildikten sonra önce üst-sağ daha sonra da üst-sol tarafa gerdirme işlemi uygulanır. Daha sonra aynı işlem vinilin alt kısmına da uygulanır. Vinil, sırasıyla alt-orta, alt-sağ ve alt-sol olacak şekilde gerilmelidir. Alttan ve üstten germe işlemi yapıldıktan sonra sıra vinilin orta kısmını germeye geliyor. Bu işlemi de sağ ve sol tarafını sırasıyla gelecek şekilde yaptığımızda vinil üzerinde hiçbir hava kabarcığı oluşmayacaktır. Bu işlemleri tecrübeli kişilere yaptırmalısınız.

https://prothesiswriter.com/Vinilinizi germeden önce 4 tarafından da 10 ile 20cmlik paylar bırakmanız gerekir. Daha sonra ise demir kaskasın arkasından kalan payları kesebilirsiniz. Pay bırakma işleminin mantığı vinilin olağan rengi dışında farklı bir renk atmaktır. Bu sizin hangi bölümleri keseceğinizi belirler ve vinilin dışa veya içe kaymasını engeller. Germe işlemi tamamladıktan sonra yapılan vinile göre uygun pano takılır ve müşterinin isteğine göre aydınlatma işlemi uygulanır. Vinil işlemi dış ortama yapıldığı için kullanılan ışığın, gün ışığı ile aynı renk tonunda olmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde kullanılan ışıklandırmanın pek fazla etkisi olmayacaktır.