Vinil Germe Tabela

ghostwriter bachelorarbeitVinil Germe, Işıklı Tabela ve reklam sistemi son yıllarda artarak tercih edilen bir tabela ve reklam sistemidir. Bu ürün tek parça halinde istediğiniz boyutlarda tabela ve reklam yapabilmenize olanak tanır. Bu sistemde vinilin en büyük ölçüsü 5 metre x 50 metredir. Ayrıca ürün üstüne istediğiniz renkte istediğiniz kadar resim basabilme imkanı, tercih edilmesindeki bir diğer sebeptir.

Zemini gradyan geçiş ya da imaj olarak hazırlayabilme imkanları, kullanıcıların bu sistemi sıklıkla tercih etmesini sağlıyor. Bu baskıyı normal bir Vinil Branda üstüne uygulamak mümkün değil.

Işıklı Tabela ve reklamlarda kullanılmak için üretilmiş olan Işıklı Vinil, Backlit Vinil kullanmalısınız. Işık geçirgen Vinil kullanmazsanız ışığı homojen alamazsınız, renkleriniz ve resimleriniz soluk görünür. Kurumsal reklam firmaları haricindeki reklamcılar , tabela ve reklamcılar genelde düşük maliyet olsun diye normal ışık geçirgenliği olmayan, bu işe uygun düşmeyen malzemeleri kullanmaya maalesef ki devam etmektedirler. Tabi tabela ve reklamcıları bu yola sürükleyen sebep müşterinin tabela ve reklam fiyatlarını yüksek bulmasıdır. Bu sebepten tabela ve reklamcılara da fazla söyleyecek bir söz kalmamaktadır. Sarıyer Reklam olarak müşterimiz bizden Işıksız Vinil kullanmamızı (Frontlit Vinil) isteseler de biz böyle bir uygulama yapamamaktayız. Vinil germe tabelada germe teknikleri bir kaç tanedir. Bu tekniklerin iki tanesi ile ilgili açıklama yapacağız.

Kurumsal reklam firmaları haricindeki tabela ve reklamcılar maliyeti oldukça düşürebilmek için ışık geçirgenliği olmayan malzemeleri kullanıyorlar. Bunun en büyük sebebi müşterinin tabela ve reklam fiyatlarını yüksek bulması. Sarıyer Reklam olarak müşterilerimize Işıksız Vinil (Frontlit Vinil) uygulaması teklif etmiyoruz ve sunmuyoruz.

1.Aparatlı Germe Tekniği

Alüminyum bir iskelet kullanılarak germe yapılan bir tekniktir. Üretim maliyetinin diğer tekniklere göre yüksek olmasının nedeni işçiliğinin çok zor olması ve zaman almasıdır. Diğer tekniklere göre daha güvenilirdir.

2.Zımba ile Germe Tekniği

Hazırlanmış olan demir karkas üzerine su kontrası ( ahşap ) çakılır. Bu su kontrası kullandığınız demir profilin eni ne kadarsa o ölçüde olması gerekmektedir. Yani 40mm. lik demir profil kullandıysanız 40mm eninde su kontrası kullanmalısınız. Su kontrası dediğimiz malzeme, ahşap bir üründür. Bu ürünün özelliği yağmurdan dolayı ıslandığında tüm ahşam malzemelerde olan şişmenin olmayışıdır. Şişme olmadığından dolayı atılan zımbalarda ahşabın üzerinden çıkmayacaktır. Normal bir ahşap çıta üzerine Vinili germek istediğinizde su ile temas halinde çıta şişecek ve atılan zımbalarda çıkacaktır. Böylelikle tabela ve reklamınız kısa vadeli bir tabela ve reklam olacak ve deformasyon olacaktır.

Demir bir iskelet üzerine su koşullarına uygun hazırlanmış tahta malzemeden yapılan kontra çakılır. Kontra, iskelet ile aynı en ölçüsüne sahip olmalıdır. Ardından vinil, kontraya zımbalar ile tutturulur. Su koşullarına uygun kontra kullanılmasının sebebi yağmur, kar gibi koşullarda tahta malzemenin şişmesinin ve zımbaların atmasının önlenmesidir.